تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی
شناسه کاربری
کلمه عبور
اخبار و رویدادها -->
صعود افتخار آفرين گروه طبيعت گردي منطقه 2 به قله كازبك گرجستان
منبع:روابط عمومي منطقه دو عمليات انتقال گاز 4 آبان 1395

به گزارش روابط عمومی منطقه دو عملیات انتقال گاز، گروه طبیعت گردی دنا با سرپرستی آقای مهرداد حبیبی و همراهی آقایان داوود صادقی و داوود شیاسی از پرسنل منطقه دو عملیات انتقال گاز به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد ایثارگران جنگ تحمیلی ، موفق به صعود به قله کازبک گرجستان به ارتفاع 5047 متر گردیدند.

گفتنی است :این قله بعد از قله آلبروس در روسیه بلندترین قله قاره اروپا است، اما به علت داشتن یخچال ها ، مسیر طولانی و دشوار ، دره و صخره های فراوان ، پوشش برف سنگین و وضعیت آب و هوایی متغیر در طی شبانه روز به اورست کوچک مشهور است و از نظر سختی در حد صعود قلل 7000 متری محسوب می شود و سخت ترین قله اروپا از هر لحاظ می باشد.

این گروه سه نفره به مدد خداوند متعال با وجود تمامی مشکلات موجود در تاریخ 31 شهریور سال 95 شروع به صعود به قله کازبک نموده و در 1 مهر موفق به فتح قله شدند.

لازم به ذکر است با توجه به صعود چندین گروه خارجی دیگر در این تاریخ در منطقه و بروز بارندگی ، کولاک شدید و شرایط آب وهوایی بسیار سخت در روز آخر و خطرات موجود،سایر تیم ها از حمله نهایی به قله ناتوان مانده، اما گروه غیور منطقه به حول و قوه الهی با تمامی مشکلات ، سختی ها و کاستی های موجود توانستند، قله کازبک را فتح و برگ زرین دیگری را در دفتر این گروه طبیعت گردی ومنطقه دو عملیات انتقال گازایران ثبت نمایند.

روابط عمومی این موفقیت بزرگ را تبریک گفته وهمواره موفقیت روز افزونشان را از خداوند باریتعالی خواستار است.

 

 

صفحه بعدی 1 2 3 صفحه قبلی
تعداد بازديد کنندگان:1253